фото1

Обласна дитяча клінічна лікарня – це багатопрофільний високоспеціалізований дитячий лікувальний заклад вищого рівня акредитації, що обслуговує дитяче населення Чернівецької області віком від 0 до 18 років, розміщений в 3-х корпусах і розрахований на 385 ліжок.

В структурі лікарні розгорнуто 13 клінічних підрозділів, 10 параклінічних відділів, 4 лабораторії (загальноклінічна, імунологічна, бактеріологічна, біохімічна з експрес-лабораторією). Станом на 1 січня 2015 року в лікарні працює 719 медичних працівників, в тому числі 131 лікарів, 345 медичні сестри. На вищу та першу кваліфікаційні категорії атестовано біля 55% медичного персоналу.

фото2

Медичний персонал лікарні цілодобово надає спеціалізовану медичну допомогу педіатричного профілю дітям і підліткам області, неонатальну консультативно-реанімаційну спеціалізовану медичну допомогу, проводить лікування дітей в критичних станах з важкими інфекційними хворобами, імунопатологічними, бронхолегеневими, кардіологічними, гематологічними, онкологічними, ендокринологічними, дерматовенерологічними, гастроентерологічними, неврологічними хворобами, виконує функцію обласного дитячого токсикологічного центру, здійснює виїзну реанімаційно-консультативну допомогу в усі ЛПЗ області, виконуючи до 1000 викликів на рік. В своїй діяльності використовує можливості сучасної діагностичної апаратури обласного діагностичного центру м.Чернівці, медико-генетичної служби та нетрадиційні методи лікування (гомеопатію, озонотерапію, іридодіагностику). В лікарні створені належні умови для сумісного перебування дітей з матерями. У продовж 5-ти років успішно працює “Астма-школа” для підтримки сімей, діти яких страждають на бронхіальну астму. В неонатальних відділеннях добре зарекомендували себе школи підтримки матерів-годувальниць. У відділенні кардіоонкогематології є індивідуальні палати для виходжування і лікування дітей з гемобластозами. Сумісно з кафедрою педіатрії БДМУ під керівництвом проф. Колоскової О.К. в спеціалізованих відділеннях впроваджуються нові методи діагностики та лікування, проводяться науково-дослідні роботи. Лікарня є базою підготовки медичних сестер з дитячих відділень ЦРЛ, лікарів-інтернів, лікарів-педіатрів, дитячих анестезіологів, неонатологів, студентів-практикантів БДМУ та медичних коледжів області.

фото3

Завдяки професійній, організаційно-методичній і цілеспрямованій діяльності адміністрації лікарні, очолюваної лікарями вищих кваліфікаційних категорій, а саме головним лікарем Чепілем Миколою Івановичем, і його заступників: з лікувальної роботи Скращук Наталії Анатоліївни та Знак Оксани Романівни; з оргметодроботи – Хмелюк Наталії Олексіївни, з медсестринської роботи — Сандуляк Тетяни Миколаївни, вдалося покращити роботу закладу, статистичні дані наблизити до державних, звести до мінімуму втрати дітей від попереджувальних причин, зробити лікарню більш доступною, знизити показник малюкової смертності по області з 8,16%о (2010 р.) до 7,58%о (2014 р.), підвищити рівень доступності госпіталізації дітей в ОДКЛ (з 41%о у 2010 р. до 72 %о у 2014 році). Питома вага пролікованих сільських мешканців за останні 5 років не зменшується і складає 65-67%. Завдяки впровадженню в лікувальний процес сучасних протоколів лікування та розробок кафедри дитячих хвороб БДМУ, лікарняна летальність знизилась з 0,5% у 2010 р. до 0,4% в 2014 р.

Медичний персонал лікарні користується великим авторитетом та повагою у медичної та суспільної громадськості Буковинського краю. Багато з наших медичних працівників лікарні успішно працюють сьогодні за межами нашої держави.

фото4

Нове ХХІ століття вимагає від нас нових технологічних впроваджень та широкомасштабних втілень в сучасну медицину, які потребують не тільки знань і бажання допомогти хворим, але й великих матеріальних капіталовкладень.

Майже столітня багатогранна історія закладу продовжує своє творення. Її підтримують ті співробітники, які довгі роки пропрацювали в лікарні, віддаючи свої знання, молодість, життя благородній справі.

Обласну дитячу клінічну лікарню завжди підтримували великі меценати, небайдужі люди, які робили благодійні пожертви, піклувались про наших хворих та недержавні організації. Є і в нас добрі люди.

Leave a Reply