Інфекційне відділення для дітей молодшого віку

ІВДМВ

Відділення функціонує з 70-х років ХХ століття, коли було створено грудне відділення на базі інфекційного корпусу міської дитячої клінічної лікарні №1 по вул.Руській.

З травня 1985 року, після реорганізації обласної дитячої клінічної лікарні, відділення обслуговує усіх дітей першого року життя області. У відділенні, що розгорнуто на 30 ліжок ( з них 4 ліжка для ВІЛ-інфікованих дітей), працюють 4 лікаря: завідувач відділенням, лікар вищої категорії Кордунян Наталія Володимирівна, лікарі-ординатори Горенко Наталія Борисівна (категорія вища), М’якота Оксана Володимирівна (друга категорія), Боднараш Ірина Аурелівна, 17 медичних сестер на чолі зі старшою медичною сестрою Починок Сніжаною Михайлівною (вища категорія), 13 молодших сестер. 50% персоналу атестовано на вищу і першу кваліфікаційні категорії.

У відділенні лікуються діти з гострими запальними станами з боку дихальних шляхів, алергічними хворобами, та іншою патологією дітей раннього віку. Успішно проводиться корекція анемій, рахіту.

Впроваджено разом з науковцями БДМУ багато нових методів лікування та діагностики, як от: імунологічне обстеження (НСТ-тест, рівень ЦІK, кількісне визначення CR-білку), виправдана система алгоритмів визначення ступеню бронхообструкцій та ризику розвитку бронхіальної астми у дошкільнят, і сучасна методика лікування алергічних та імунодефіцитних станів у дітей, впроваджена система раннього виявлення муковісцидозу і целіакії у дітей раннього віку, відпрацьований алгоритм доцільної та раціональної а/б терапії у дітей молодшого віку. Одними з перших на Україні у 80-х роках минулого століття лікарі відмовились від антибіотикотерапії при вірусних інфекціях у дітей молодшого віку.

Постійне вдосконалення лікувального процесу дозволило працювати без дитячої смертності у відділенні у продовж багатьох років.

Персонал користується повагою у батьків дітей обласного центру.

Лікарі відділення надають консультативну допомогу дітям області. Щорічно консультують 1000 дітей в ЛПЗ області.

Багато співробітників мають нагороди державного та обласного рівнів.

вул. Руська, 207-А
тел. 52-27-56