Відділення інтенсивної терапії новонароджених з виїздною реанімаційною бригадою

ВІТН

Першого лютого 2001 року було створено відділення інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) з виїзною неонатологічною бригадою невідкладної допомоги інтенсивного лікування (ВНБНДІЛ) на 6 ліжок, а з липня 2011 року на 9 ліжок.

Завідуючий відділенням Козьма Олексій Миколайович, старша медична сестра Талашева СвітланаВолодимирівна.

У відділенні надається високваліфікована медична допомога новонародженим:

хворим недоношеним новонародженим дітям;

доношеним новонародженим з важкою перинатальною патологією.

Кожного року у відділення поступає більше 200 новонароджених дітей з пологових будинків м. Чернівці та з усіх ЦРЛ Чернівецької області. Відділення оснащене сучасною апаратурою.

Лікарі відділення проходили стажування в Німеччині, Росії, регулярно підвищують кваліфікацію у вищих навчальних закладах післядипломної освіти України. Консультативну та лікувальну допомогу у відділенні надають співробітники кафедри БДМУ. Діти цілодобово знаходяться під наглядом медичних сестер та лікарів відділення.

Наш персонал, не дивлячись на високу інтенсивність роботи, завжди доброзичливий до пацієнтів та батьків. Відділення приймає участь в програмі підтримки і розвитку грудного вигодовування в Україні. Переважна більшість дітей під час лікування отримують зціджене грудне молоко. Персонал відділення допомагає матерям боротись із багатьма проблемами, що пов’язані з грудним вигодовуванням.

При відділенні функціонує ВНБНДІЛ, яка в цілодобовому режимі надає консультативну та лікувальну допомогу всім акушерським стаціонарам області і транспортує новонароджених дітей з перших годин життя у ВІТН. Для роботи ВНБНДІЛ використовуються спеціально обладнані автомашини, які можуть забезпечити необхідний температурний та аерорежим, проведення в дорозі інтенсивної терапії, включаючи ШВЛ.
ВНБНДІЛ також забезпечує вчасне та якісне транспортування новонароджених дітей у м. Київ для надання їм спеціалізованої допомоги.

Колектив відділення постійно удосконалює свою роботу і впроваджує нові методи терапії та виходжування новонароджених дітей. Ось, наше кредо: «Новонароджена дитина – найтендітніший пацієнт, що потребує особливої уваги, виважених і лагідних дій, зібраності та терпіння. Особливо, коли йдеться про малюка, що потрапляє до відділення інтенсивної терапії».

вул. Руська, 207-А
тел. 52-72-34